Malování keramiky
Malování keramiky je úžasná odpočinková činnost a zvládnou ji všechny generace. Našemu nejmenšímu malíři bylo 18 měsíců, když mamince maloval první sadu mističek, nejstaršímu známému zákazníkovi bylo 87 let. Prvotní nejistotu, která Vám může bránit začít malovat keramiku, pomůžeme překlenout tisíci a jednou inpirací a množstvím pomůcek, které u nás naleznete. 
Po malování u nás necháte výrobek ještě zhruba týden, my na něj dáme krycí glazuru a vypálíme ho v peci. Jak vypadají hotové výrobky? Jukněte do naší galerie. Jste opravdu moc šikovní.

Keramika nejsou jen hrnečky a talířky
Když k nám vejdete, uvidíte plné poličky keramiky, v naší nabídce je víc než 150 druhů keramických biskvitů z bílé keramiky. Hrnečky, talíře, vázy, dózy, zvířátka, kasičky, máselnice a i takové věci jako je například keramicko-dřevěná komoda, věšák na oblečení nebo celý třípatrový etažér u nás naleznete. Sortiment také průběžně obměňujeme.
Ceny jsou u nás "all inclusive", prostě dohromady za keramiku, barvy, glazování, výpal a čas během jednoho dne v Maluj. Abychom Vám na webu u fotek usnadnili orientaci, jsou tu keramické biskvity rozřazeny do cenových skupin - ZELENÁ je skupina do 350 Kč, ORANŽOVÁ je skupina do 600 Kč a velmi úzká skupina je MODRÁ nad 600 Kč, kde naleznete talíře s průměrem větším než 40 cm, konvice, velké kuchyňské dózy a jiný obrovský sortiment pro náročné malíře. 
A pokud se během prvního malování stanete závislými (což je u nás běžný jev), pořiďte si naši Klubovou kartu, s kterou získáte slevu 20 % nejen na malování keramiky, ale také na všechny kurzy. Výhodu na malování keramiky mají také maminky, které mají Pohádkovou kartu. Upozorňujeme, že slevy se vzájemně nesčítají.

Desítky odstínů barev
Používáme výhradně glazury Mayco a po deseti letech zkušeností víme, že děláme dobře. Malujeme se s nimi jednoduše, jsou již namíchané a v ideální konzistenci, takže si jen vyberete podle vzorníku barvy, které chcete použít na svůj výrobek, nalijete si je na paletku a hned můžete malovat. Barvy jsou vysoce profesionální a netoxické a malují s nimi nádherně i naši nejmenší zákazníci.

Glazování a pálení

Vše, co u nás namalujete, my pak dále glazujeme průhlednou glazurou, která zabrání prosakování vody do keramiky. Naše keramika je velmi nasákavá, aby se na ni dobře malovalo a tak je nutné vše zakrýt transparentní glazurou. Pálíme v profesionálních pecích nad 1000°C a keramika je v peci zavřena průměrně 60 hodin. Jelikož se jedná o keramiku, která se vypaluje do 1100°C, tak se při běžném používání dříve či později objeví hárisování (čárečky na glazuře) a zacházet s ní je třeba jemněji než s půlitrem z kameniny od mistra hrnčíře. Bílé polotovary jsou ideální poměr mezi pohodovým časem stráveným malováním, rychlým výpalem a odpovídající kvalitou. 

Pokud budete mít zájem vidět zázemí dílny, podívat se, jak vypadá glazárna, kde výrobky dostávají transparentní glazuru, nebo jak vypadají naše pece, nebojte se při návštěve lektorů zeptat, rádi Vám vše ukážeme.

 

Chodíte k nám často?? UŠETŘETE

  • Přijďte ve všední dny v době mezi 9 a 14 hodinou a získejte 25% slevy na malovanou keramiku
  • Pořiďte si naší Klubovou kartu a získáte slevu kdykoliv nás navštívíte

KERAMIKA

NOVINKY

aby vám už nic neuteklo