Malování keramiky
Malování keramiky je úžasná odpočinková činnost a zvládnou ji všechny generace. Našemu nejmenšímu malíři bylo 18 měsíců, když mamince maloval první sadu mističek, nejstaršímu známému zákazníkovi bylo 87 let. Prvotní nejistotu, která Vám může bránit začít malovat keramiku, pomůžeme překlenout tisíci a jednou inpirací a množstvím pomůcek, které u nás naleznete. 
Po malování u nás necháte výrobek ještě zhruba týden, my na něj dáme krycí glazuru a vypálíme ho v peci. Jak vypadají hotové výrobky? Jukněte do naší galerie. Jste opravdu moc šikovní.

Keramika nejsou jen hrnečky a talířky
Když k nám vejdete, uvidíte plné poličky keramiky, v naší nabídce je víc než 150 druhů keramických biskvitů z bílé keramiky. Hrnečky, talíře, vázy, dózy, zvířátka, kasičky, máselnice a i takové věci jako je například věšák na oblečení nebo celý třípatrový etažér u nás naleznete. Sortiment také průběžně obměňujeme.

Ceny jsou u nás "all inclusive", prostě dohromady za keramiku, barvy, glazování, výpal a čas během jednoho dne v Maluj.

A pokud se během prvního malování stanete závislými (což je u nás běžný jev), pořiďte si naši Klubovou kartu, s kterou získáte slevu 20 % nejen na malování keramiky, ale také na vybrané kurzy. Upozorňujeme, že slevy se vzájemně nesčítají.

Desítky odstínů barev
Používáme výhradně glazury Mayco a po deseti letech zkušeností víme, že děláme dobře. Malujeme se s nimi jednoduše, jsou již namíchané a v ideální konzistenci, takže si jen vyberete podle vzorníku barvy, které chcete použít na svůj výrobek, nalijete si je na paletku a hned můžete malovat. Barvy jsou vysoce profesionální a netoxické a malují s nimi nádherně i naši nejmenší zákazníci.

Glazování a pálení

Vše, co u nás namalujete, my pak dále glazujeme průhlednou glazurou, která zabrání prosakování vody do keramiky. Naše keramika je velmi nasákavá, aby se na ni dobře malovalo a tak je nutné vše zakrýt transparentní glazurou. Pálíme v profesionálních pecích nad 1000°C a keramika je v peci zavřena průměrně 60 hodin. Jelikož se jedná o keramiku, která se vypaluje do 1100°C, tak se při běžném používání dříve či později objeví hárisování (čárečky na glazuře) a zacházet s ní je třeba jemněji než s půlitrem z kameniny od mistra hrnčíře. Bílé polotovary jsou ideální poměr mezi pohodovým časem stráveným malováním, rychlým výpalem a odpovídající kvalitou. 

Pokud budete mít zájem vidět zázemí dílny, podívat se, jak vypadá glazárna, kde výrobky dostávají transparentní glazuru, nebo jak vypadají naše pece, nebojte se při návštěve lektorů zeptat, rádi Vám vše ukážeme.

 

Nic není dokonalé

Malujete na keramický biskvit, tedy jednou vypálenou neglazovanou keramiku. Keramika je dostatečně pevná pro každodenní používání, ale je křehčí než porcelán. Profesionálnímu výpalu barev předchází ruční ponoření výrobku do transparentní glazury. Tato glazura vytvoří slinutý povrch a tím uzavře povrch keramiky. Vlivem používání se může na keramice objevit “hárisování”, tedy jemná pavučinka na glazuře uvnitř i vně keramiky. Hárisování není na závadu  a nebrání jakkoliv v používání výrobku.
 

Každý výrobek ručně v Maluj zpracováme - glazujeme, otíráme, dáváme do pece a z pece, a pálíme. Ruční zpracování se může odrazit i na Vašem výrobku např. zvýšenou hrubostí.Vrstva glazury může zapříčinit mléčný nádech výrobku, stejně tak při nanesení větší vrstvy může glazura vybublat.

Tam, kde bylo naneseno větší množství barvy nebo po použití konturky mohou být místa více vystouplá.
Neočekávejte dokonalost prefabrikované keramiky, výrobky nebudou dokonalé, ale budou mít duši.

Na otisky ručiček a nožiček nepoužívejte příliš světlé barvy, jako je například žlutá a růžová, otisky děláte pouze v jedné vrstvě, světlé barvy nejsou po výpalu zřetelné.

Žádný z výše uvedených projevů nedokonalosti  není důvodem k reklamaci výrobku.
Pokud by došlo během ručního zpracování výrobku v Maluj (glazování, výpalu keramiky, atd.) k nenávratnému poškození výrobku, vrátíme Vám 70% hodnoty výrobku formou poukázky do Kavárny Maluj. Zbylých 30% je nenávratný čas, energie a další náklady, které jsme do výrobku všichni vložili.

Keramika je dostatečně pevná pro každodenní používání, ale je křehčí než porcelán.
Profesionálnímu výpalu barev předchází ruční ponoření výrobku do transparentní
glazury. Tato glazura vytvoří slinutý povrch a tím uzavře povrch keramiky. Vlivem
používání se může na keramice objevit “hárisování”, tedy jemná pavučinka na glazuře
uvnitř i vně keramiky. Hárisování není na závadu a nebrání jakkoliv v používání
výrobku.
 Každý výrobek ručně v Maluj zpracováme - glazujeme, otíráme, dáváme do pece a
z pece, a pálíme. Ruční zpracování se může odrazit i na Vašem výrobku např. zvýšenou
hrubostí.Vrstva glazury může zapříčinit mléčný nádech výrobku, stejně tak při nanesení
větší vrstvy může glazura vybublat.
 Tam, kde bylo naneseno větší množství barvy nebo po použití konturky mohou být
místa více vystouplá.
 Neočekávejte dokonalost prefabrikované keramiky, výrobky nebudou dokonalé,
ale budou mít duši.
 Na otisky ručiček a nožiček nepoužívejte příliš světlé barvy, jako je například žlutá
a růžová, otisky děláte pouze v jedné vrstvě, světlé barvy nejsou po výpalu zřetelné.
 Žádný z výše uvedených projevů nedokonalosti není důvodem k reklamaci
výrobku.
 Pokud by došlo během ručního zpracování výrobku v Maluj (glazování, výpalu
keramiky, atd.) k nenávratnému poškození výrobku, vrátíme Vám hodnotu výrobku
formou poukázky do Kavárny Maluj.

Chodíte k nám často?? UŠETŘETE

  • Pořiďte si naší Klubovou kartu a získáte slevu kdykoliv nás navštívíte

KERAMIKA

NOVINKY

aby vám už nic neuteklo