Denisa Januščáková

Už od malička jsem krom hudby a zpěvu milovala ruční práci a tvoření - korálky, bavlnky, pletení, šití, keramiku... Osud už to nejspíše tak nějak chtěl a mne naprostou (ne)shodou náhod zavál před čtyřmi lety do Kavárny Maluj. Vždy jsem se ve svém profesním životě chtěla věnovat hudbě a mít tvoření jako koníček, ale s Maluj se vše otočilo a já nelituji. Původně jsem se zde věnovala programu pro děti, později jsem se začala věnovat lektorování pro dospělé - jednotlivce, skupiny i firmy. Přes tři roky jsem sbírala zkušenosti, ať už co se technik malování týče, či věcí ohledně glazování a pálení. Byla jsem i účastníkem oficiálního Mayco kurzu v zahraničí. Nyní se věnuji především kurzům malování keramiky, které jsou zaměřené na určitou tématiku či techniku. Jsem zastáncem hesla, že nic není nemožné a malovat na keramiku může úplně každý, bez výjimky - účastníci kurzů jsou toho důkazem, nad jejich výrobky se pozastavuji nejen já. Obzvláště glazury Mayco užívané v Maluj jsou vhodné pro naprosté laiky i profíky a já svůj štětec už do ničeho jiného nenamočím.

Před rokem jsem se začala také věnovat malování keramiky na zakázku a po prvotních úspěších toho jen tak nenechám. Tvoření prostě miluji a kolik lidí může říct, že ho práce opravdu baví. Maluj se od té doby, co jej znám, posunulo obrovským krokem vpřed díky zákazníkům i lektorkám a jsem velmi ráda, že mohu být součástí tak slibného a v ČR neobvyklého konceptu.

Mimo Maluj se věnuji acappella vokalnímu zpěvu, aranžím skladeb pro sbor, zentangle malování a pečení designových dortů i cupcaků.