LETNÍ MALOVÁNÍ KERAMIKY - Cestujte s námi
Malování keramiky je úžasný relax pro všechny. Kreativitě se meze nekladou a v Kavárně Maluj se vše smí. V létě u nás každé pondělí probíhají kurzy Cestujte s námi, díky kterým můžete procestovat celý svět a vyzkoušet mnoho nových krásných technik. Tvůrčí večery začínají vždy v 18.30. Cena jednoho večerního kurzu je 475 Kč. Malovat budeme na keramickou kachličku 15x15 cm, která se dá zavěsit na zeď jako obrázek, či použít jako obklad do kuchyně/koupelny, popřípadě si můžete vybrat jakýkoliv jiný kousek keramiky (vázu, hrneček, misku...) a doplatit pouze cenový rozdíl. Cena pro zákazníky s Klubovou kartou je 305 Kč (50 % sleva na lektorné a 20 % sleva na keramiku).
Na kurzy je nutná rezervace.

18.7. Putování za čínskými draky
Klasické barvy jako bílá a modrá na keramice jako je cukřenka či váza? Žádný problém! Na kurzu bude k využití i oblíbená a jednoduchá technika sítotisku. Naučíme se základy stínování a malba takového čínského draka bude již jen třešničkou na dortu!
Na začátku se nejprve dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme a poté se již vrhneme na samotné malování. Pokud si myslíte, že takového draka nezvládnete namalovat, tak žádné strachy – na kurzu bude pro Vás připravena rovněž spousta předloh, které můžete jednoduše přenést na keramiku skrze carbonový papír, který funguje jako běžný kopírák. Celé tvoření je opravdu velmi jednoduché.

25.7. Mexiko, to jsou nejen pestrobarevné dlaždice
Že barev není nikdy málo, to si ukážeme na kurzu v duchu Mexika. Zde se také naučíme práci s Designer Linerem, který za Vás (skoro) sám vytvoří úžasné jemné kontury.
Na začátku se dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. K dispozici bude spousta vzorů a předloh, netřeba se tedy obávat nedostatku inspirace. Ke konturování budeme používat Designer Liner, s kterým lze velice snadno docílit jemných kontur.

1.8. Austrálie a její domorodé umění
Zapouštění glazur do keramiky, to je věc jednoduchá a kdo nám nevěří, toho přesvědčíme! Budeme tečkovat, zapouštět (a blahem se rozpouštět).
Na začátku se dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. Budeme malovat převážně abstraktní vzory, ale nebude nouze i o další předlohy. Klokani samozřejmě nebudou chybět :-)
Ukážeme si také techniku vyškrabávání, která je tak jednoduchá, že ji zvládají i nejmenší děti.

8.8. Francie, Eiffelova věž a barety
Namalovat dlaždici s Eiffelovkou, to není žádná věda. Navíc když k tomu na kurzu použijeme úžasný Designer Liner. Ukážeme si také práci s vodovou glazurou a práci se speciální krystalovou glazurou.
Na kurzu se nejprve dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. K dispozici bude spousta předloh, které lze jednoduše přenést na keramiku skrze carbonový papír, který funguje stejně jako klasický kopírák. Konturovat budeme úžasným Designer Linerem, s nímž lze velmi jednoduše vytvořit velmi jemné linie. Jako bonus budeme šaty francouzských dam potírat krystalovou glazurou, která v peci „rozpraská“ a vytvoří efekt pavích per.

15.8. Indie a její tradice
Ostré geometrické vzory i něžnost henna maleb. Styl a design ve kterém si každý najde to své. Součástí kurzu bude rovněž technika zvaná papírové vykrývání.
Na kurzu se dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme a poté se vrhneme na samotné malování. Na výběr budou různé techniky malování, a to například geometrické vzory tvořené pomocí papírového vykrývání a vzory ve stylu henna maleb s pomocí Designer Lineru. Co z technik si zvolíte je jen na Vás.
Papírové vykrývání je vykrytí dané části vzoru pomocí papíru a vody. Voda slouží jako lepidlo a papír jako šablona. Tedy nalepíme, přemalujeme a strhneme – jak jednoduché a efektní!

22.8. Skandinávie a minimalismus
V hlavní roli opakované vzory kytek, listů, ovoce... ale žádná Ikea! Vlastnoruční hrnek nebo kachličku? Tác či talíř? Cokoliv, co budete chtít, si namalujete za pomocí Designer Lineru, razítek ...a glazur Mayco samozřejmě.
Na kurzu se dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. Ukážeme si využití Mayco razítek, které nám budou sloužit jako šablona a budeme je vybarvovat rozředěnou glazurou.

29.8. Afrika, to není jen divočina
Kurz plný barev, vzorů a nekončící inspirace. V hlavní roli glazury Mayco a jejich vrstvení. A práce s carbonovým papírem, kterým lze jednoduše kopírat i na keramiku, nám vše ulehčí.
Na kurzu se v úvodu dozvíte základy použití glazur Mayco, s kterými zde pracujeme, a poté se vrhneme na samotné malování. Bude pro Vás připraveno množství předloh, které si budete moci jednoduše přenést na keramiku skrze carbonový papír a dále už budeme jen barvit a vrstvit. Čeká nás barevná divočina.