LETNÍ TÁBORY 2019

V létě 2019 budou Kroužky a Proužky pořádat již šestý ročník oblíbených kreativních táborů v Kavárně Maluj pro děti ve věku 6 – 12 let.

Program každého tábora se sestává z tvořivých aktivit v Kavárně Maluj, exkurzí za zábavou i poznáním, sportovních aktivit a z jednoho celodenního výletu. Konkrétní program sestavíme a zašleme rodičům týden před začátkem tábora.
 

Děti mají každý den zajištěn pitný režim (čaj, ovocná šťáva, pitná voda, minerální voda), teplý oběd a dopolední i odpolední svačinu. Jídelníček je možné po předchozí domluvě přizpůsobit případným dietám jednotlivců (bezlepková dieta apod.).
 

 

Přihláška je k vyplnění ZDE 

 

Aktuální volná místa na táborech k 23.7. 2019

 

15. - 19.7.  obsazeno, zapisujeme náhradníky

22. - 26.7. zbývá 6 míst (možnost účasti za cenu 800 Kč/den)

29.7. - 2.8. obsazeno, zapisujeme náhradníky

5. - 9.8. zbývají 3 volná místa

12. - 16.8.  obsazeno, zapisujeme náhradníky

19. - 23.8.  obsazeno, zapisujeme náhradníky

26. - 30.8. 
obsazeno, zapisujeme náhradníky

 

 

Jak náš tábor vypadá?


Ráno se scházíme mezi 8.00 - 9.00 a od devíti hodin začínáme hlavní program. Dopoledne tvoříme v Kavárně Maluj, venku v přírodě či na jiném zajímavém místě. Po dopoledním tvoření vyrážíme na oběd do nedaleké restaurace. Odpoledne strávíme na některém z výletů či na exkurzi, do Maluj se vracíme na pátou hodinu a děti předáváme v čase 17.00 - 17.30. Je možné se domluvit i na předávání dětí cestou z odpoledního programu.

Jak tvoříme? 

 • točíme na hrnčířském kruhu

 • modelujeme z hlíny

 • malujeme na papír, sklo i textil

 • vyrábíme dekorace z různých materiálů - využíváme i přírodní a recyklované materiály

 • namalujeme si i vlastní hrnek, talíř nebo misku

Odpoledne vyrážíme například na některý z těchto výletů:

 • Zámecký areál Ctěnice
  Tento zámek a jeho krásný rozlehlý areál jsme pro výlet s našimi táborovými dětmi objevili při pořádání vánočních dílniček. V muzeu se konají tematické výstavy. Muzejní lektoři tu rovněž připravují pro děti mnoho zábavných i vzdělávacích programů. 

   

 • Chvalský zámek
  Chvalský zámek už jsme navštívili několikrát s našimi tábory a pokaždé je tu pro děti připravena jiná zajímavá výstava. Všechny výstavy tu mají největší výhodu v tom, že jsou opravdu velmi interaktivní a přizpůsobeny dětem. Děti si mohou na většinu exponátů sáhnout a vyzkoušet je. Součástí jsou vždy i tématické dílničky, kde s chutí všichni tvoříme.

   

 • Muzeum Smyslů
  Muzeum je velmi interaktivní. Najdete tu více než 50 exponátů k prozkoumání, od nejrůznějších zkreslených místností přes úžasné instalace po obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů nabízí příležitost ke kladení otázek a poučení o našich smyslech a vnímání. Děti si návštěvu loni velmi užily, tak zařazujeme i letos. Focení je tu navíc velmi vítáno, takže kromě vzpomínek jsme si z návštěvy odnesli i spoustu pěkných fotek.

   

 • Národní zemědělské muzeum
  I v tomto muzeu na děti nečekají pouze statické výstavy, ale mohou si tu vyzkoušet i různé pokusy. Dozvíme se tu o fungování vody v kajině, o lese a myslivosti, rybářství a navštívíme laboratoř ticha.

   

 • Zážitkové a výuková programy od sdružení Ábel
  Tyto programy jsme s dětmi vyzkoušeli prvně v létě 2017 a byli jsme všichni naprosto nadšení a do programu zařazujeme i toto léto opět. Spolek si klade za cíl zprostředkovávat dětem spojení se zvířaty a s přírodou a v této oblasti je zážitkovou formou vzdělávat. A jak program probíhal? Navštívili jsme pastviny, kam nás zavedl průvodce ze spolku a zde jsme měli za úkol najít a zachránit zakletého pastýře. Zahráli jsme si různé hry, abychom se naučili, jak se stádem ovcí a koz pracovat a na závěr s pomocí stáda pasáčka zachránili. Zvířátka jsme mohli i krmit a hladit. Tento spolek má v nabídce i mnoho jiných prohramů, takže s ním budeme i nadále spolupracovat.

   

 • Muzeum Policie ČR
  V tomto muzeu jsme již s dětmi také byli a odcházeli plní dojmů a nadšení. Prohlídli jsme si mnoho zajímavých exponátů s průvodcem, který nám sestavil program pro nás na míru a trpělivě zodpovídal naše četné dotazy a také jsme si vyzkoušeli udělat otisky prstů. I dopravní hřiště s množstvím koloběžek a kol je tu k dispozici k naučení bezpečného chování v silničním provozu. 


  Nebo vyrazíme hrát:

Míčové hry

Petangue

Hry na hřišti

Minigolf

Bowling

Karetní, deskové a pohybové hry uvnitř i v přírodě

Do dětské herny Koala Café

Do Toboga fantasy parku

 

Podnikneme jeden z těchto celodenních výletů:
 

 • Svíčkárna Rodas v Šestajovicích
  V Rodasu jsme byli již několikrát a pokaždé si to tu všichni velmi užijeme. Vyrábět se tu dají mýdla, svíčky, koupelové soli i čokolády. V areálu se nachází rovněž minifarmička se zvířátky.
   

 • Botanicus v Ostré
  V Ostré se nachází centrum řemesel a bylinné zahrady. Prošli jsme si jednotlivá řemesla a sami jsme tu s dětmi vyráběli ručně papír, svíčky, zkoušeli knihtisk, leštěli polodrahokamy, splétali lano i zdobili perníčky

   

 • Mirákulum
  Jedno z nejoblíbenějších míst dětmi, velký zánavní park s množstvím atrakcí, kde se vždy vyřádí všechny věkové kategorie.

   

 • Zámek Veltrusy
  Krásná krajina, tok řeky Vltavy, lužní les, malebné staleté stromy na skrytých loukách, zlatavá pole obilí - to vše v sobě skrývá veltruský zámecký park, jeden z největších zámeckých parků u nás. Kromě těchto krás tu nabízí různé prohlídky speciálně pro děti. Rozlehlý park pak využijeme k odpočinku a hrám. 
   

 • Areál Vltavanů
  Úžasné místo pro pohyb a zábavu dětí i dospělých v blízkosti Vltavy. Je to největší lanový komplex se skluzavkami ve střední Evropě, nachází se tu opičí dráha se spoustou překážek i bezpečné hřiště pro nejmenší děti.

Termíny v létě 2019

 • 15. - 19.7. 

 • 22. - 26.7. 

 • 29.7. - 2.8.

 • 5. - 9.8.

 • 12. - 16.8. 

 • 19. - 23.8. 

 • 26. - 30.8.  

Cena týdenního termínu je 4 700 Kč, v níž je zahrnutý bohatý program, vstupy na exkurze a výlety, jeden celodenní výlet, strava (oběd a dvě svačiny každý den), pitný režim, pojištění, veškerý materiál pro tvoření, odměny do soutěží a zkušení kvalifikovaní vedoucí i lektoři.
 

Slevy

 • 10 % na druhý termín

 • 10 % pro členy Klubu dvojka pro děti a rodiče 

Jak s Vašimi vyplněnými údaji pracujeme se dozvíte v sekci GDPR.


Přihláška je k vyplnění ZDE

Platba za tábor:

Platbu za tábor (za každé přihlášené dítko) ve výši 4 700 Kč zašlete prosím na náš účet 2901073484/2010. Pokud hlásíte dítě na dva termíny tábora, tak na druhý termín tábora máte slevu 10 %.


Platbu prosím uhraďte do 10 dnů od vyplnění přihlášky a do poznámky napište termín tábora a jméno dítěte či sourozenců (není potřeba zasílat platbu za sourozence zvlášť).

V případě dotazů napište na info@krouzkyaprouzky.cz.