Kreativní příměstské tábory v Maluj

V létě 2018 budeme ve spolupráci se společností Kroužky a Proužky pořádat již pátý ročník oblíbených kreativních táborů v Kavárně Maluj pro děti ve věku 6 – 12 let.
Program každého tábora se sestává z tvořivých aktivit v Kavárně Maluj, exkurzí za zábavou i poznáním, sportovních aktivit a z jednoho celodenního výletu. Konkrétní program sestavíme a zašleme rodičům nejpozději týden před začátkem tábora.
Pokud má vaše dítko stejně jako tvoření velmi rádo sport, koukněte na náš speciální sportovně-kreativní tábor, kde se budeme věnovat nejen tvoření, ale i tradičním a netradičním sportům.
Pro starší děti letos pořádáme výtvarné soustředění s keramikou. Toto soustředění je určeno dětem ve věku 10 – 16 let.
Nově jsme rozšířili působnost našich táborů i do lokality Letná, kde máme také kreativní příměstský tábor s výlety a do lokality Hostivař, kde spolupracujeme s dětským podnikem Koala Café a jeden tábor pořádáme přímo v této dětské herničce.


Proč právě na náš tábor?

  • Ke každému dítěti přistupujeme individuálně. Skupince 8 – 12 dětí se budou věnovat dva zkušení vedoucí.
  • Místo pro setkání je dobře dostupné, nachází se v centru Prahy na Korunní 98 v Kavárně Maluj. Prostory, kde s dětmi budeme čas na táboře trávit, si můžete kdykoliv předem přijít prohlédnout.
  • S dětmi se setkáváme v době 8.00 - 9.00 a rodiče si je zde vyzvedávají v době 17.00 – 17.30.
  • Děti mají každý den zajištěn pitný režim (čaj, ovocná šťáva, pitná voda, minerální voda), teplý oběd a dopolední i odpolední svačinu. Jídelníček je možné po předchozí domluvě přizpůsobit případným dietám jednotlivců (bezlepková dieta apod.).

Kreativní příměstský tábor – co vše nás v průběhu léta čeká?

Tvořivé aktivity v Kavárně Maluj

  • točení na hrnčířském kruhu
  • modelování z hlíny
  • tvoření mozaiky
  • výroba dekorací z různých materiálů
  • malování na sklo, keramiku, textil i papír

Exkurze za zábavou i poznáním
Zámecký areál Ctěnice
Tento zámek a jeho krásný rozlehlý areál jsme pro výlet s našimi táborovými dětmi objevili při pořádání vánočních dílniček. V muzeu se konají tematické výstavy. Muzejní lektoři tu rovněž připravují pro děti mnoho zábavných i vzdělávacích programů.

Chvalský zámek
Chvalský zámek už jsme navštívili několikrát s našimi tábory a pokaždé je tu pro děti připravena jiná zajímavá výstava. Všechny výstavy tu mají největší výhodu v tom, že jsou opravdu velmi interaktivní a přizpůsobeny dětem. Děti si mohou na většinu exponátů sáhnout a vyzkoušet je. Součástí jsou vždy i tématické dílničky, kde s chutí všichni tvoříme.

Národní zemědělské muzeum
I v tomto muzeu na děti nečekají pouze statické výstavy, ale mohou si tu vyzkoušet i různé pokusy. Dozvíme se tu o fungování vody v kajině, o lese a myslivosti, rybářství a navštívíme laboratoř ticha.

Interaktivní muzeum Trilopark
V Triloparku opravdu mysleli na malé návštěvníky, i toto místo a lektory máme ozkoušené. Můžeme tu nejen vidět, ale i si sami sáhnout na mnoho různých exemplářů, jako je pravý dinosauří zub, stolička mamuta, velcí trilobiti, zub megalodona a mnoho dalšího. I v tomtu muzeu navštívíme dílničky.

Zážitkové a výuková programy od sdružení Ábel
Tyto programy jsme s dětmi vyzkoušeli prvně v létě 2017 a byli jsme všichni naprosto nadšení a do programu zařazujeme i toto léto opět. Spolek si klade za cíl zprostředkovávat dětem spojení se zvířaty a s přírodou a v této oblasti je zážitkovou formou vzdělávat. A jak program probíhal? Navštívili jsme pastviny, kam nás zavedl průvodce ze spolku a zde jsme měli za úkol najít a zachránit zakletého pastýře. Zahráli jsme si různé hry, abychom se naučili, jak se stádem ovcí a koz pracovat a na závěr s pomocí stáda pasáčka zachránili. Zvířátka jsme mohli i krmit a hladit. Tento spolek má v nabídce i mnoho jiných prohramů, takže s ním budeme i nadále spolupracovat.
Na tento program s ovečkami jsme navazovali i s naším dalším programem - další den jsme se učili zpracovávat vlnu.

Muzeum Policie ČR
V tomto muzeu jsme již s dětmi také byli a odcházeli plní dojmů a nadšení. Prohlídli jsme si mnoho zajímavých exponátů s průvodcem, který nám sestavil program pro nás na míru a trpělivě zodpovídal naše četné dotazy a také jsme si vyzkoušeli udělat otisky prstů. I dopravní hřiště s množstvím koloběžek a kol je tu k dispozici k naučení bezpečného chování v silničním provozu.

Zámecký park Průhonice
Krásné místo, které je Národní kulturní památkou a na seznamu UNESCO, kocháme se tu nejen pohledem, ale i čichem. Roste zde mnoho domácích i cizokrajných květin a dřevin. A také i na tomto místě je pamatováno na nejmenší návštěvníky a i tady můžeme plnit různé úkoly připravené pro děti.

ZOO stezka v Radonicích
Ideální místo pro děti, jelikož na zvířátka se tu dá nejen podívat, ale mohou se i pohladit a nakrmit, což nás všechny bavilo nejvíce.

Celodenní výlety
Svíčkárna Rodas v Šestajovicích

V Rodasu jsme byli již několikrát a pokaždé si to tu všichn velmi užijeme. Vyrábět se tu dají mýdla, svíčky, koupelové soli i čokolády. V areálu se nachází rovněž minifarmička se zvířátky.

Výlet s pátraním po zkamenělinách s paleontology z Triloparku
Vyrazíme s lektory z Triloparku pátrat do terénu po trilobitech a dalších zkamenělinách. Nebude chybět ani interaktivní prohlídka muzea a jeho exponátů. I tady nás čekají dílničky.


Botanicus v Ostré
V Ostré se nachází centrum řemesel a bylinné zahrady. Prošli jsme si jednotlivá řemesla a sami jsme tu s dětmi vyráběli ručně papír, svíčky, zkoušeli knihtisk, leštěli polodrahokamy, splétali lano i zdobili perníčky.


Sportovní aktivity a hry

Minigolf
Trampolínky v JumpParku
Bazén Juklík
Dětská herna Koala Café
Karetní, deskové a pohybové hry uvnitř i v přírodě
Velmi oblíbená je u dětí kouzelná stezka, kterou nám připravuje víla v blízkých Riegrových sadech :-)


Termíny a cena
9. - 13.7. 2018
16. - 20.7. 2018
30.7. - 3.8. 2018
13. - 17.8. 2018
20.- 24.8. 2018
27. - 31.8. 2018

Cena týdenního termínu je 4 400 Kč, v níž je zahrnutý bohatý program, vstupy na exkurze a výlety, jeden celodenní výlet, strava (oběd a dvě svačiny každý den), pitný režim, pojištění, veškerý materiál pro tvoření, odměny do soutěží a zkušení kvalifikovaní vedoucí i lektoři.

Slevy
10 % na druhý termín
10 % pro členy Klubu dvojka pro děti a rodiče

Přihláška zde k vyplnění

Platba za tábor:
Pokyny k platbě Vám budou zaslány v lednu 2018.